Hakkımızda

Özellikle ailenizin büyüklüğü veya büyük bir arkadaş grubuyla seyahat ediyorsanız, otel konaklama yerine tatil amaçlı kiralamayı tercih etmek akıllı bir seçimdir. Tatil kirası lehine karar verdiğinizde – büyük tasarruflar yapabilir, bir çok imkandan faydalanabilir ve daha büyük bir özgürlük ve gizlilik derecesinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir sonraki tatilinizi planlarken daha bilgilendirilmiş bir karara varmanıza yardımcı olmak için tatil kiralamayla ilgili bazı yönergeler hakkında detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.

İlk belirgin adım, tatil yerinizi seçmektir. Konaklama için daha az harcama yapmak ve diğer tatil masraflarını karşılamak istiyorsanız, ekonomik fiyatlı tatil kiralamalarını gözlemlemek en iyisidir.
İnternette birkaç cazip teklifle karşılaşacaksınız ve oranları karşılaştırabilir, verilen mülkün, sunulan imkânların ve mevcut yatak odasının sayısını inceleyebilir ve tercihlerinize, ihtiyaçlarınıza ve bütçe limitlerine göre en iyisini seçebilirsiniz. Hayal kırıklığını önlemek için çevrimiçi en az birkaç hafta önceden yaptırın. Olgun mevsimleri önlemek için mümkünse deneyin.

Tatil amaçlı kiralık evlerin birçok web sitesi de sadece özellikleri listelemekle kalmıyor aynı zamanda evin dış ve iç mekanlarının görsellerini de gösterecektir. Bu, bir yer hissetmenize ve bir tatil konaklama konseptinizle uyumlu olup olmadığına yardımcı olacaktır. Herhangi bir kiralama şirketini seçmeden önce Internet’te titizlikle kontrol ettiğinizden emin olun.

Düşünülmekte olduğunuz aynı tatil kirasını kullanan diğer konuklardan gelen herhangi bir değerlendirmeyi bulup bulamayacağınızı görmek için web’e bakın. Eğer ciddi şikayetler yapan birini görürseniz, o zaman farklı bir şirket ararsanız önerilir. Olumlu eleştirilere sahip olanı çok az veya hiç olumsuz raporlamayla seçmeye çalışın.
Çevrimiçi tatil kiralama sitelerinin çoğu, ödemeleri kredi kartı veya PayPal veya herhangi bir ödeme ağ geçidi üzerinden kabul eder. Ancak avans ödemeden önce, tatil kiralamayı sunan tanınmış, güvenilir ve meşru bir şirket olduğundan ve işletmelerde yeterince uzun olduğundan emin olun.
Herhangi bir indirim ve / veya özel paketler için sahibi veya müdürü teyit edin. Erken ayrılmanız halinde iptal koşulları, kırılma depozitosu, iadeler ve anahtarın geç geri dönüşü için cezanıza bakın. Havuz ısıtması ve sıcak su, internet ve telefon, elektrik ve gaz masraflarına, spa ve yüzme havuzunun kullanımına ek ücret ödenip ödenmeyeceğini öğrenin.

Güvenlik mevduatları için ne kadar talep edileceği, geri ödeme şartları ve hasarların hangi durumlarda tevkif edilmesi muhtemel olduğuna ilişkin gerekli açıklamaları alın. Mevduat farklı türde olabilir – rezervasyon depozitosu, güvenlik kasası, evde beslenen hayvan depozitosu vs. Birçok tatil amaçlı kiralıklar, kısmi ödemeyi peşin olarak, kalan bakiye miktarını da kabul edebileceğinden, ödeme planını da lütfen tespit edin.
Mülkün yeri başka bir kilit husustur. Mülkün şehir merkezine yakın olup olmadığını, tüm turistik mekanlara, alışveriş merkezlerine ve restoranlara kolayca ulaşılabildiğini kontrol edin. Ev birinci derecede bir konumdaysa, maliyetli ulaşım ücretleri ve ayrıca gidiş için az zaman ve daha az fiziksel yorgunluk açısından daha fazla tasarruf anlamına geliyor.